Lapszemle

Omnibusszal a Soproni Parkerdőben

Amikor ez az írás született, még nem érkezett meg a leghűségesebb városba a Tanulmányi Erdőgazdaság új szállító alkalmatossága, azonban a képzeletünk szárnyán felpattanhatunk az omnibuszra.
Károly-kilátó erdei

Károly-kilátó

Ha már ide eljutottunk, érdemes megtekinteni azt a csodálatos panorámát, amely a Károly-kilátóból tárul a szemünk elé. A csaknem 90 éves kőkilátó a Tűztorony mellett Sopron másik jelképe. A 23 méter magas toronyból csodálatos kilátás nyílik Sopronra, a Fertő tóra, az Ausztriában magasodó Schneebergre. Tiszta időben pedig gyönyörködhetünk a Pannonhalmi Apátságban és a pozsonyi várban is, valamint felfedezhetjük a Somló-hegy jellegzetes formáját.

Vadaspark, interaktív kiállítás

Ha kigyönyörködtük magunkat, irány az Erdő Háza. Gyalogosan a Vadászati és Vadgazdálkodási tanösvényen célszerű haladni, de aki nem szeretne 3,5 kilométert sétálni, visszaszállhat az omnibuszra. A Vadászati és Vadgazdálkodási Tanösvény a parkerdő legfiatalabb tanösvénye, és abból a szempontból első az országban, mivel

nem csupán izgalmas interaktív információs táblákat találhatnak, hanem a gyakorlatban használt vadgazdálkodási berendezéseket is láthatnak és kipróbálhatnak a rajta végigsétálók.
erdei meseösvény boszorkány

Boszorkány meseösvény

Az Erdő Háza létesítmény több fő részből áll: a vadasparkból, a kiállító és foglalkoztató épületből, valamint a mindezt kiszolgáló egységekből. A látogatók, hazánkban egyedülálló módon, emelt sétányról tekinthetnek be a karámokba, így a kerítések nem zavarják a látványt.

A fahíd körül az ott élő nagyvadfajokat (gímszarvasok, dámszarvasok, muflonok, őzek és vaddisznók) láthatjuk. A sétány középső részén találhatók az apróvadfajok, köztük a mezei nyúl, a szürke fogoly és a különböző fácánfajták.

A víziszárnyasok a főépület melletti tavon leltek otthonra. Mindezt kiegészíti egy kisállat-simogató és egy játszótér is.

erdei útjelzőA főépület nagy részét elfoglalja a kiállítóterem, ami az erdei ökoszisztéma összetételét interaktívan mutatja be, azaz a tematikus vitrinek mellett interaktív játékok, VR-szemüvegek teszik még élvezetesebbé az élményt, a témacsoportokat ismertető táblákra pedig egy külön tesztjáték épül. A kiállítóterem épületéhez tartozik egy kisebb vezetett csoportokat fogadni képes kutatószoba, valamint a büfé és a mosdó. Mindezeket kiegészíti a fedett szín, amely csoportos foglalkozásokra alkalmas.

Forrás: A Mi Erdőnk