Az Országos Erdészeti Egyesület koordinálásával zajló online programot azzal a céllal hívták életre, hogy a gyerekek otthonról is részesülhessenek a természet tavaszi ébredésének élményében, elsajátíthassák a környezettudatos gondolkodás alapjait, illetve hogy a közösségi médiában megosztott órák segítséget nyújtsanak a pedagógusoknak a digitális oktatásban.
Az elsősorban az általános iskolás korosztálynak szóló videók az Országos Erdészeti Egyesület Facebook-oldalán és Youtube-csatornáján jelentek meg, de az erdőgazdaságok és az erdei iskolák közösségi média felületein is látni lehetett őket. A programsorozat sikerét jelzi, hogy a videókat egy hónap alatt mintegy 120 ezer alkalommal tekintették meg, a legnépszerűbb videót több mint 15 ezren látták.
Az Országos Erdészeti Egyesület az Online Erdei Iskola sorozat elindításakor arra törekedett, hogy az erdőpedagógusok és erdészeti szakemberek által összeállított programban a hazai erdőkkel kapcsolatos legváltozatosabb témákat szerepeltessék. Így például a gyerekek a videók segítségével virtuálisan ellátogathattak az ország erdeibe a Nyírségtől Somogyig, gyógynövényeket ismerhettek meg, láthatták, hogyan történik a nyomolvasás és a nyomkeresés, milyen a madarak és a fák kapcsolata, vagy a víz útja az erdőben.
Az erdei iskolákat az erdőgazdaságok honosították meg Magyarországon; a színvonalas oktatás biztosítása érdekében az Országos Erdészeti Egyesület minősítési rendszert üzemeltet, amelynek 35 intézményében országszerte több mint 100 ezer gyermeket nevelnek a fenntartható életmódra évente.
A videók továbbra is megtekinthetők az Országos Erdészeti Egyesület Facebook-oldalán és Youtube-csatornáján, így a későbbiekben is felhasználhatóak az iskolai oktatásban.
Az online program az Agrárminisztérium alá tartozó állami erdőgazdaságok szakmai közreműködésével valósult meg.