A horvát és szlovén határ mentén számos gyalogos és kerékpáros túraútvonal kínálkozik, hogy mindezt mozgással egybekötve tekintsük meg, így nemcsak ismereteinket bővítjük, hanem testi és lelki egészségünkért is teszünk.
Manapság, amikor gyakran túlhajtjuk magunkat, egészségtelenül táplálkozunk és még vírusjárványok is fenyegetnek, kiváltképp szükségünk van a rendszeres sportolásra.
Fokozza a vérkeringést, így több oxigén és tápanyag áramlik a bőr sejtjeihez, és erősíti az immunrendszert.
Mindenki a maga adottságai és kedve szerint választhat, hogy két keréken vagy gyalogosan teszi meg a kitűzött kilométereket. Zalában a lehetőségek tárháza végtelen. Dombok tarkítják utunkat, amelyek kiléptetnek a komfortzónánkból, kisebb vagy nagyobb kihívások elé állítva minket. Mindemellett pedig egy-egy dombtetőn csodás kilátás vár bennünket.
Idén nyáron a Zalaerdő Zrt. átadta a területén a második kerékpározható feltáróutat, és aligha ez az utolsó. A Zalai-dombság lankáin vezet a Kiscsehit és Tormaföldét összekötő csaknem 14 kilométer hosszú útszakasz, és elhalad a páratlan Vétyemi Ősbükkös közelében, ahol 40 méter magas, 190 évnél is idősebb faóriások élnek. Az erdőrezervátum szintén az erdőgazdaság kezelésében áll. Kihagyhatatlan célpont a Tormafölde határában elterülő tőzikemező is, a fehér virágszőnyeget februárban láthatjuk az erdő alján. Az erdei kerékpárút része a dél-zalai térség aktív turisztikai stratégiájában szereplő Murafölde és Kis-Balaton kerékpáros körnek, illetve az 51 kilométeres Lenti–Lispeszentadorján-útvonalnak is.
S ha már a természetben sportolást emlegetjük, essen szó a Murafölde Outdoor Túrasport Egyesületről, akik keményen dolgoznak azért, hogy mozgásra bírják a zalaiakat, no és a messzebbről érkező vendégeket is.
A kerékpáros, illetve gyalogtúrákat, de még a raftingot is összeköthetjük a zalai természeti, kulturális és épített értékek megtekintésével. Lássunk néhány példát erre, kezdjük a már említett folyónkkal!