A Szokolya községhez tartozó Királyréten, a Börzsöny legnépszerűbb kirándulóhelyén fontos fejlesztést adtak át az Erdők Világnapján: az Ipoly Erdő Zrt. Kirándulóközpontja 205 millió forintból, a Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program forrásából készült el. Az ünnepélyes átadáson részt vett Nagy István agrárminiszter is, aki elmondta, a környék a 21. századi magyar erdők mintapéldája: egy olyan gyönyörű, természetes közeg, amely infrastruktúrájával a városból érkezők minden igényének megfelel.
„Tájba illő alapanyagokkal és stílusban készült el a kirándulóközpont, amely éppen ezért olyan, mintha mindig is itt állt volna” – fogalmazott a miniszter, akinek szavai szerint a Királyrét folyamatos fejlődése egybecseng a tárca által képviselt célokkal. Nagy István elmondta, távlati céljuk a zöldebb, környezettudatosabb Magyarország megteremtése, e téren pedig
A miniszter hangsúlyozta, a Bejárható Magyarország Program rég nem látott fejlesztéseket hozott az erdőkbe, amelyek mára a leglátogatottabb belföldi turisztikai célpontokká váltak. Nagy István hozzátette, a királyréti beruházás a környezettudatos gondolkodás terjesztését szolgálja, hisz a többfunkciós épület a turisztikai szolgáltatásokon túl hely- és gazdálkodástörténeti bemutatóval is szolgál a látogatóknak.
Kiss László, az Ipoly Erdő Zrt. vezérigazgatója az ünnepélyes átadón elmondta, a bemutatóhelyen a többi közt a Börzsöny hegység kialakulását és az itt élők elődök erdőhasználatát is prezentálják, méghozzá interaktív formában, modellek segítségével. Mint mondta, e helyszín különösen kedvelt a kirándulók körében; ezt mutatja, hogy a Királyréti Erdei Vasútra tavaly összesen 120 ezren váltottak jegyet. Kiss László hangsúlyozta, az általuk kezelt erdőterületeken,
Azokból pedig ezután sem lesz hiány: Verőce község határában szabadidőpark, a Királyréttel szemközti Várhegyen pedig kilátó épül.
Beszédet mondott az avatáson Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára, a térség országgyűlési képviselője is. Mint mondta, nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy a következő nemzedékek is felismerjék az erdők adta örömöket.
s nagyjából 10-szer ennyien vehetnek részt év közben – szintén e program részeként – természet- és hagyományismerettel kapcsolatos programokon. Rétvári Bence hozzátette, az állami erdőgazdaságok fontos partnerként vesznek részt az ez irányú törekvésekben.