A programban tizenöt oktatási intézményből
A kapott adatok egy közös adatbázisba kerülnek, a mérések eredményét pedig a Pannon Egyetem kutatói elemzik és juttatják el a német vezető partnerhez – olvasható a közleményben.
Az alkalmanként másfél órás mintavételeken a gyerekek négy, különböző feladatokat végző csoportban dolgoztak. A legkisebbek általános iskolás ötödikesek a legnagyobbak végzős gimnazisták voltak, de egy alkalommal a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem hallgatói is végeztek mintavételezést.
A Tiszai PET Kupa felhívására tizenhét oktatási intézmény jelentkezett, a résztvevők kiválasztásánál a szempont az volt, hogy minél több folyóhoz eljusson a kampány, így a lehető legtöbb adatot gyűjthessék be.
A közlemény szerint a Plastic Pirates – Go Europe! célja, hogy az azonos módszertan alapján végzett mintavételezés segítségével összehasonlítható eredményeket kapjunk Európa folyóinak műanyagszennyezettségéről. A tíz ország részvételével zajló európai közösségi tudományos akció magyarországi koordinációját az Express Innovation Agency (XIA) látja el. A projekt az Európai Unió Horizon Europe kutatási és innovációs programjától kapott finanszírozást.