Hogy csupán szóbeszéd-e, vagy valóban így volt, nem tudjuk, de már korábban is szárnyra kaptak olyan történetek, miszerint a templom 1426-ban épült. Erről a templom 1996-os felújításakor a zalaszentbalázsi plébániát vezető Tamás László atya is nemegyszer szólt a hívekhez. Azt beszélték, hogy a török uralom alatt azért maradt meg, mert a törökök nem merészkedtek fel a dombokra, csak a völgyekben jártak-keltek. Más források az 1801-es dátumot emlegetik az építés éveként.
A templom barokk stílusban épült, egyhajós, félköríves szentéllyel, s jellemzően 18. század végi berendezéssel. A parkkal és pihenőhellyel körülölelt építmény műemléki védelem alatt áll. Felújításakor eltüntették mellőle azt a két támfalat, amelyekről kiderült, hogy valójában nem is támasztották a templomtornyot, hanem azt éppen a súlyuk billentette egy kicsit előre; bár ma már ez egyáltalán nem látszik. Az egyház nagyrészt pályázati pénzből finanszírozta a felújítást, de mivel a forrás nem bizonyult elegendőnek, Tamás atya közbenjárásával a hívek is hozzájárultak a rekonstrukcióhoz. A kápolna előtti rönkpadok kihelyezése és a templomkörnyéki kaszálás a Zalaerdő Zrt. Bánokszentgyörgyi Erdészetének köszönhető.
Havonta egyszer – általában valamelyik vasárnap délután – tartanak misét a kápolnában. Különleges alkalom augusztusban a Lőrinc-nap utáni vasárnapon tartott hegyi búcsú, amikor nemcsak mise, hanem kirakodóvásár és színes programok is várják az érdeklődőket. Karácsony szenteste – villamosáram híján – gyertyával, lampionokkal és tábortűzzel világítanak a szentmise alatt.
A börzöncei kápolna elérhetősége:
GPS: 46° 43’ 48.5618”, 16° 49’ 29.9708”