Az esemény főszervezője dr. Veres Szilvia egyetemi tanár, a MÉK tudományos dékánhelyettese, az Alkalmazott Növénybiológiai Tanszék vezetője. Megnyitó beszédében hangsúlyozta, hogy a növények napját a tanszék jogelődjével együtt az idén tizedik éve indították útjára. Mivel ez egy úgynevezett biennálé, azaz kétévente tartják meg, az idei az ötödik a sorban. Ebben az évben, lévén, hogy kari vezető is, kari szintre emelték az eseményt. A növények nemzetközi napjának megrendezésébe bevonták a Kertészettudományi, a Növénytermesztési, valamint a Növényvédelmi Intézeteket is.
A nemzetközi rendezvényhez az idén 64 ország csatlakozott, Magyarország kilenc programot szervezett, ezek közül Debrecenben két fő vonalra koncentráltak. Az egyik a herbáriumról szólt, ami a tanszék 53 éves herbáriumára alapoz, de idetartozik a Növényvédelmi Intézet herbológiai gyűjteménye is. Ezzel zajlott párhuzamosan a Magyar Kaktusz és Pozsgás Társulat kiállítása.
Előadásokat tartottak, amelyeknek célja a növények változatosságának bemutatása volt.
A kiállításon bemutatták azt a herbáriumi anyagot, amelyik 1971-ben került a Növényélettani Tanszék tulajdonába. Ez körülbelül harmincötezer lapot tartalmaz, kiállítani csak egy elenyésző részét tudták. A páratlan anyag eredetileg a Degen-gyűjteményből származik. Az érdeklődők megtekinthették Siroki Zoltán tanszékvezető gyűjteményének egy részét is.
Ez is érdekelheti:
Oldalak: 12