„A legemlékezetesebb versenyem talán a 2019-es futócéllövő Európa-bajnokság. A versenyszámot első alkalommal rendezték meg 50 méteren nőknek, itt, a gyenesdiási lőtéren, és én állhattam fel a dobogó legfelső fokára. Ez volt az első felnőtt Európa-bajnoki címem, ráadásul hazai pályán! A másik felejthetetlen sportélményem szintén 2019-hez kötődik.

Fotó: Csatlós Norbert
A 2020-as tokiói olimpiáról meglehetősen vegyes érzelmeim vannak. Javában tombolt a koronavírus-járvány, a mintegy 15 000 lelket számláló olimpiai falut csak az étkezés, a felkészülés és a verseny idejére hagyhattuk el. A folyamatos ellenőrzések és tesztek elég stresszessé tették ezt az időszakot. A légpisztolyosok alapversenyében a 34. helyen végeztem, így nem jutottam be a döntőbe. A sportpisztolyosok versenyében pedig a 35. helyezést értem el” – mesélte Major Veronika.
Az ilyen kimagasló versenyeredményekhez megfelelő edzésterv és felkészülés szükséges. A verseny helyszínére érkezve először mentálisan hangolódik rá a lövésekre. Ezután egy kicsit gimnasztikázik, hogy izmai bemelegedjenek. Ezt követi a szárazedzés, amikor töltetlen fegyverrel a pontos célratartáshoz végez mozgássorozatot: felveszi a megfelelő lövéspozíciót, majd 45 fokban a föld felé tartott kezét a pisztollyal együtt lassan felemelve célra tartja, és visszaengedi. A többszöri ismétlés után következnek a lőállásban a próbalövések, végül pedig az értékelt lövések, amelyek már beleszámítanak a pontozásba.
„Keszthelyen nőttem fel, ez az otthonom. Itt váltam sportemberré, nagyon sokat köszönhetek a lőtérnek és az itt dolgozóknak. 26 éves vagyok, és még ugyanannyi, ha nem több év áll előttem sportkarrierem folytatására. A párommal tervezünk majd családot alapítani, és a szülés – más női versenyzők példáját látva – csak néhány évre szakítaná meg a pályafutásomat, visszatérve újra ott lehet lenni a legjobbak között. A sportból keresem a kenyeremet, de a versenyzés számomra inkább szenvedély, mint munka, hiszen nincs annál jobb érzés, hogy Magyarországot képviselem a világversenyeken és az olimpián.”

Fotó: Csatlós Norbert
Ennek ellenére Major Veronika tudatosan felkészült arra az eshetőségre is, ha a sporttal valamilyen oknál fogva felhagyna. Még nagyon pici volt, amikor édesapja meghalt, az egészségügyben dolgozó édesanyja nevelte fel. Őt követve végezte el az egészségügyi szakközépiskolát, majd gyógy- és sportmasszőr OKJ-képesítést szerzett. A főiskolán a gyógytornász szakot választotta, de tanulmányait a sport miatt abbahagyta. Később craniosacralis terapeutaképzésben vett részt, ami lényegében olyan terápiás kezelés, amely során a nagy- és a kisagyat elválasztó hártya – ami végigfut a gerincvelőn egészen a keresztcsontig – húzásával, nyújtásával, lazításával a testre holisztikusan hatva oldani lehet a blokkokat, görcsöket nemcsak fizikailag, de érzelmi szinten is.
Ez már a 2024-es párizsi ötkarikás játékokon megvalósulhat. Sok sikert kívánunk hozzá!
Oldalak: 12