Az egyesület elnöke arról számolt be maszol.ro portálnak, hogy a magyarországi vadnyulakat az általuk felügyelt vadászterületeken engedték szabadon, így
A vadgazdálkodási szakember szerint a magyarországi vadnyulak betelepítésére azért volt szükség, mert Háromszéken az elmúlt években lecsökkent a helyi vadnyúl állomány. László Béla szerint ezzel a problémával két évvel ezelőtt szembesültek. Magyarázata szerint ennek oka egyrészt az, hogy átalakult a mezőgazdasági kultúrák struktúrája, így ahol nagy területen termelnek repcét és kukoricát onnan eltűntek a nyulak. Másrészt a veszettség elleni kampányoknak köszönhetően felszámolták ezt a betegséget és így elszaporodtak a rókák, amelyek a nyulak természetes ellenségei.
László Béla szerint összesen 11 000 eurót költöttek a magyarországi vadnyulak betelepítésére, egyedenként 110 eurót fizettek értük. A nyulakat párban vásárolták és meg is jelölték őket, így a bak (hím) nyulak zöld, a nőstény nyulak pedig piros színű jelölést kaptak, hogy meg lehessen őket különböztetni.
A Kovászna megyei Halász-Vadász Egyesület vezetője abban bízik, hogy a betelepítési akciójuk révén ismét elszaporodik Háromszéken a vadnyúl, amely Európa-szerte a legveszélyeztetettebb fajnak számít.