Erre azután jöttek rá a tudósok, hogy 11 héten keresztül figyelték az élelmet gyűjtő méhek 152 faját New Jersey virágos rétjein. 19 ezer példányt be is gyűjtöttek, és laboratóriumban meghatároztak, melyik fajhoz tartoztak, illetve milyen neműek.
A tudósok Animal Behaviour című tudományos lapban megjelentett eredményei szerint a herék (hímek) és a dolgozók (nőstények) ritkán táplálkoztak ugyanarról a virágfajról.
Statisztikai módszerrel vizsgálva az adatsorból az is kiderült, hogy olyan kevés az átfedés a két nem által látogatott virágok között, hogy az nem lehet a véletlen műve.
Ennek oka valószínűleg fiziológiai eredetű, illetve a két nem szaporodásban betöltött szerepére vezethető vissza. A herék nektárt fogyasztanak, melyet rögtön energiává alakítanak, így csak azokat a virágokat látogatják, melyek ezt termelik. A nőnemű dolgozók szintén fogyasztanak nektárt, de virágport is szállítanak vissza a fészekbe. Tehát a dolgozóknak többféle virágot kell felkeresniük.
hívják fel rá a tudósok a figyelmet. Ha virágokat ültetünk a megterhelt kolóniák közelébe, azzal segíthetjük a méhek táplálékhoz jutását. Azonban ha ezek nem vonzók a herék vagy a dolgozók számára, akkor a kolónia továbbra sem lesz egészséges.